Провід та кабель електричний у Дніпрі
Для передачі електричного струму, різних сигналів у цифровому вигляді, важливої інформації від джерел до споживачів використовуються різновиди електричних провідників - кабелі та провода. Матеріали відрізняються тим, що призначені для виконання різних функцій. Кабелі використовуються для того, щоб передавати електричний струм на великі відстані між містами, будинками, а також для прокладання ліній усередині будівель різного призначення. Провід використовується для передачі струму всередині електроприладів, машин або обладнання.
Застосування кабелю та проводу
Застосування кабелів та проводів залежить від їх призначення, умов експлуатації та вимог безпеки. Для повітряних ліній електропередач використовуються спеціальні провода, які кріпляться до опор за допомогою ізоляторів та арматури. Вони повинні бути стійкі до атмосферних впливів, механічних навантажень та корозії. Також провода та кабелі використовуються для:
- стаціонарного підключення електричних приладів, машин та обладнання;
- контролю та керування різними системами та пристроями;
- забезпечення пожежної безпеки у приміщеннях з підвищеним ризиком займання;
- підключення різної побутової техніки, освітлювальних приладів та інших електричних пристроїв (кабель ШВВП, кабель ПВС);
- передавання інформації через мережі зв'язку, інтернету, телебачення та радіо; для цього використовуються спеціальні види кабелів: телефонні, мережеві, антенні, оптичні та акустичні.
Для особливих умов експлуатації, таких як високі або низькі температури, агресивні середовища, підвищена вологість або радіація, використовуються спеціалізований кабель електричний та провід, які мають спеціальну ізоляцію та захист із гуми, силікону, поліетилену, полівінілхлориду, фторопласту та інших.
Основні види електропроводки
Електропровід класифікують за різними критеріями:
- місце розташування: прихована монтується всередині будівель, а зовнішня прокладається по зовнішніх стінах споруд або між опорами;
- за способом монтажу: прихована прокладається всередині стін, стель або інших конструкцій, а відкрита по поверхні стін, стель або інших елементів будівель;
- за типом напруги: однофазна (220 Вольт) та трифазна (380 Вольт);
- за перерізом: залежить від струму, який повинен протікати по дроту, і від довжини лінії.
Також електропроводка може бути виготовлена з різних матеріалів — міді та алюмінію. Мідний провід має менший опір і більшу гнучкість, ніж алюмінієвий, але також відрізняється більшою вартістю та масою. Алюмінієві провода дешевші та легші, але вимагають спеціальних з'єднувачів та захисту від окислення
Особливості монтажу
Монтаж кабелю живлення — важливий та відповідальний процес. При проведенні монтажу потрібно дотримуватися технічних норм, правил безпеки, дотримуватися проектної документації. Провід розводять двома основними способами: прихованим та відкритим. У цьому структура підключення мало змінюється. При прихованому способі монтажу електропроводка непомітна, крім точок виходу. До них приєднуються різні пристрої - лампи, підсвічування, розетки, вимикачі. Проводи за такого способу за допомогою штроблення, свердління та обшивки прокладаються всередині стін, стель або інших конструкцій.
Відкритий спосіб монтажу проводки має на увазі видимість електропроводки на поверхні стін, стель або інших елементів будівель. Для цього провода кріпляться до опор за допомогою труб, металорукавів, скоб або кабель-каналів.
При монтажі електропроводки необхідно дотримуватися певних правил і вимог:
- проводка на стінах та стелі повинна бути розташована тільки вертикально або горизонтально;
- згідно з прийнятими стандартами проводу повинні бути на відстані 15-20 см від кутів, віконних та дверних отворів;
- відстань від рівня підлоги: розетки не менше 20 см, а вимикачі — 60 см;
- забороняється розміщувати кабель для проведення близько до батарей, обігрівачів та інших джерел тепла;
- забороняється прокладати шнур живлення під трубами, де може накопичуватися конденсат;
- для приміщень з підвищеною вологістю використовувати елементи електропроводу з подвійною або потрійною ізоляцією;
- з'єднання та вузли проводів повинні знаходитися тільки у розподільчих коробках.
При застосуванні відкритого способу монтажу необхідно використовувати скоби, що продаються у спеціалізованих магазинах.
Як купити кабель, провід у Дніпрі?
У нашому інтернет-магазині М2 ви можете замовити та купити кабель для проводки. Ми безпосередньо співпрацюємо із надійними виробниками будівельних матеріалів. Тому наші покупці отримують матеріали, у тому числі кабель електро та провід, ціна яких приємно порадує, адже до неї не входить вартість послуг посередників.
Провід та кабель ціна в Дніпрі
Провід та кабель | Ціна |
Провід ПВС 3x4 Преміум (п. м) | 28.49 грн |
Кабель ВВГ нгд 4x2, 5 (п. м) | 51.87 грн |
Кабель ВВГ нгд 4x6 (п. м) | 164.21 грн |
Провід ПВС 3x4 (п. м) | 72.37 грн |
Провід ПВ-3 1,5 (п. м) | 7.15 грн |