Грунтовка у Одесі
Грунтівка — це спеціально розроблений будівельний склад, завдання якого — підготувати основу для подальшого нанесення оздоблювальних матеріалів та покращити адгезію. Сучасний ринок пропонує великий асортимент ґрунтовок, призначених для використання на основах, виготовлених з різних матеріалів. До складу ґрунтовок входять різні добавки, які покращують експлуатаційні властивості оздоблювальних матеріалів.
Властивості та основна сфера застосування ґрунтовки
Грунтовку використовують для зовнішніх та внутрішніх робіт. Ґрунтовка для зовнішніх робіт має бути більш стійкою до впливу температурних перепадів, вологи, ультрафіолету, тому її склад відрізняється наявністю спеціальних добавок. Тому перед тим, як купити грунтовку, потрібно врахувати цей важливий аспект. Основні властивості ґрунтовок:
- проникнення в структуру матеріалу та зміцнення її за допомогою полімерних наповнювачів;
- зниження вологопоглинання пористими основами;
- збільшення адгезії штукатурного, шпаклювального або клейового розчину з основою;
- захист від корозії.
До складу ґрунту входять спеціальні компоненти, які також захищають оздоблювальний матеріал та основу від розвитку плісняви, грибків, які не лише негативно впливають на зовнішній вигляд фінішного покриття, а й значно скорочують його експлуатаційний період. Грунтовка, ціна якої невисока, чудово захищає дорогі оздоблювальні матеріали.
Грунтовки поділяють на:
- зміцнюючу;
- адгезивну.
Зміцнювальна або праймер-грунтовка призначена для первинної обробки основи для її вирівнювання та зміцнення перед нанесенням фінішного покриття.
Грунтовка адгезійна використовується для покращення зчеплення між кількома шарами обробки.
Види грунтовок
Грунтовки поділяють за складом — акрилова, алкідна, гліфталева, мінеральна, кварцова, епоксидна, фенольна та інші.
Акрилова ґрунтовка (водно-дисперсійна) — найпопулярніша в будівельній сфері. Вона швидко сохне, не випромінює різкий запах, підходить для нанесення на цеглу, дерево, бетон. До її складу входять антисептичні та протигрибкові добавки.
Алкідні ґрунтовки також захищають основу від плісняви, грибків, іржі, але на відміну від акрилових, довго сохнуть. Підходять для металу, скла, пластику, бетону. Відмінно підходить ця ґрунтовка по дереву, оскільки, крім захисту від біологічних факторів, вона перешкоджає виступу смоли на деревині. Стійка до температурних перепадів, але не підходить для пухких основ – гіпсових плит, штукатурки.
По області нанесення ґрунтовки поділяють на:
- універсальну;
- грунт-емаль;
- бетоноконтакт;
- грунт-фарба;
- грунтування по металу.
Універсальний ґрунт підходить для пінобетону, штукатурок, шпаклівок, бетону, цементно-піщаних та гіпсових основ, але поступається адгезійним властивостям ґрунтовок по металу та дереву.
Грунтовка глибокого проникнення відмінно підходить для обробки пористих або основ, що обсипаються, оскільки до її складу входять полімери і присадки, які зміцнюють таку проблемну поверхню. Така ґрунтовка для стін та інших неміцних основ забезпечує водонепроникність і при цьому пропускає повітря.
Бетоноконтакт - це ґрунтовка з клейовою основою, яка допомагає наносити оздоблювальний шар на бетон, метал, скло.
Грунтовки по металу забезпечують захист від вологи та корозійних процесів, незважаючи на широкий асортимент грунтувальних складів, при виборі потрібно віддавати перевагу грунту від надійних виробників. Наприклад, ґрунтовка церезит і ґрунтовка ансерглоб відмінно зарекомендували себе в будівельній практиці. Ціна грунтовки незалежно від різновиду набагато нижча за дорогі оздоблювальні матеріали, які вона захищає від відшаровування, руйнівної дії вологи, плісняви, грибка або корозії, тому використовуючи цей недорогий склад кожен економить на дорогих ремонтах і передчасній заміні фінішного покриття.
Як купити ґрунтовку в Одесі?
У нашому будівельному інтернет-магазині м2 ви можете замовити та купити грунтовку для обробки будь-якої поверхні. Оскільки ми безпосередньо отримуємо товар із заводських баз надійних виробників, вартість грунтовки не входить ціна за послуги посередників.