Вологостійкий гіпсокартон Київ
Гіпс є природним регулятором вологості повітря та створює сприятливий мікроклімат у приміщенні. Одна з його переваг – здатність поглинати вологу та виділяти частинки водяної пари. У приміщеннях з підвищеною вологістю як основа для облицювання плиткою або іншим оздоблювальним матеріалом використовують вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ).
Властивості та сфера застосування водостійкого гіпсокартону
В імпрегнованих гіпсокартонних плитах, що маркуються символом H2 (раніше ГКБІ) гіпсова серцевина гідрофобізована, а картон просочений засобами проти грибка та цвілі. Гідрофобізація полягає у просоченні гіпсу препаратом, що підвищує поверхневий натяг води, що контактує з ГКЛВ. Аналогічну функцію виконують плити FH2 (раніше ГКФІ), армовані скловолокном, що робить їх додатково стійкішими до вогню.
Просочений водостійкий гіпсокартон для стін та стель призначений для використання в приміщеннях, де відносна вологість повітря періодично перевищує 70%, але залишається нижчою за 85%. Час, протягом якого підвищується вологість, не повинен бути більше 10 годин на добу. А решту 14 годин він має висихати. Незважаючи на таке обмеження умов експлуатації, гіпсокартонні листи мають дуже широке застосування.
ГКЛ вологостійкий можна використовувати:
- у ванних кімнатах та кухнях багатоквартирних або приватних будинків;
- у ванних кімнатах та туалетах будівель громадського призначення.
Гіпсокартон не можна застосовувати:
- на кухнях громадського харчування;
- у громадських лазнях;
- у ваннах промислових підприємств, що працюють у багатозмінному режимі;
- скрізь, де не дотримується умови максимальної вологості повітря та час щоденного впливу високого рівня вологи.
Сьогодні деякі виробники пропонують гіпсокартонні листи, стійкі до 100% вологості у приміщенні чи затопленні водою та навіть призначені для використання на фасадах будівель. Єдиним обмеженням таких ДКЛВ на цементній основі є їхня ціна.
Найпопулярніші розміри вологостійкого гіпсокартону
Ці вироби мають такі ж параметри та товщину, як і інші гіпсокартонні плити:
- ширина становить 600 мм або 1200 мм;
- довжина варіюється в діапазоні 2000-4000 мм;
- товщину можна вибрати від 6,5 мм до 24 мм.
Якщо вам потрібен, наприклад, вологостійкий гіпсокартон завдовжки 3,5 метри, ви без проблем можете вирізати його так, як необхідно, не використовуючи для цього професійних інструментів. Все, що вам знадобиться – спеціальний ніж.
Умови зберігання та транспортування гіпсокартону
Перевозять плити ГКЛВ у горизонтальному положенні, уклавши на ідеально рівну поверхню. Переміщати гіпсокартонні листи слід удвох і лише у вертикальному положенні, щоб уникнути вібрації. При зберіганні матеріал потрібно захистити від прямих сонячних променів, вологи та джерел тепла, навіть якщо він вологостійкий. Це збереже його міцність та довговічність.
Особливості монтажу вологостійкого гіпсокартону
У приміщеннях з періодично підвищеною вологістю повітря гіпсокартонні листи для облицювання стін не варто клеїти гіпсовим клеєм. Тут основним методом будівництва є монтаж ГКЛВ на каркас із сталевих профілів.
Плити з гіпсокартону для стелі та стін, що укладаються у вологих приміщеннях, мають важчі умови роботи через необхідність нести додаткові навантаження. Вони виникають у результаті близького розташування до труб гарячого та холодного водопостачання, а також каналізаційного відведення.
У зв'язку з цим розміри профілів та відстань між ними потрібно вибирати з особливою ретельністю, керуючись критеріями міцності, а не економічності. Слід пам'ятати, що економія, що полягає у виборі слабшого профілю або зменшення кількості шурупів, є тільки здається. Оскільки це призводить до скорочення терміну служби всієї установки.
Всі проходи гідросистеми через стінову або стельову конструкцію повинні бути виконані так, щоб не було прямого зіткнення труб із металевими профілями та гіпсокартонною дошкою. Діаметр отворів у дошці повинен бути на 10 мм більший за діаметр труби, а зазор слід заповнити еластичною шпаклівкою з акриловим наповнювачем.
При купівлі фітингів, що стабілізують водопровідні та каналізаційні труби, вибирайте рішення як з гумовими кільцями в хомутах, так і вставками, що амортизують, на стику опори труби. Вони виключають можливість передачі вібрацій, які викликані перетіканням води та стічних вод від труб до будівельної конструкції.
Як купити гіпсокартон вологостійкий у Києві?
Замовити оптом чи вроздріб вологостійкі листи гіпсокартонні можна онлайн в інтернет-магазині М2. У каталозі є зручні фільтри та сортування товарів та ціна на будматеріали в середньому нижче за ринкову. Отримати консультацію щодо вибору матеріалу ви можете у Телеграм або за номером телефону контакт-центру з 9.00-18.00 (субота з 9:00-14:00).
Оплата товару можлива різними способами:
- карткою банку на сайті;
- готівкою при отриманні;
- безготівковий розрахунок.
У магазині будматеріалів «Квадратний метр» на гіпсокартон вологостійкий ціна найнижча, оскільки ми співпрацюємо безпосередньо (без посередників) із перевіреними виробниками. Наша компанія пропонує якісну сертифіковану продукцію із актуальними термінами придатності. Доставка виконується по м. Київ та Київській області.
Вологостійкий гіпсокартон ціна в Києві
Вологостійкий гіпсокартон | Ціна |
KNAUF ТИТАН Гіпсокартон стіновий волого-вогнестійкий 12, 5x1200x2500 мм | 755.05 грн |
Siniat Nida Water Гіпсокартон стіновий вологостійкий 12, 5x1200x3000 мм | 470.60 грн |
Rigips 4pro Hydro Гіпсокартон стіновий вологостійкий 12, 5x1200x2000 мм | 339.35 грн |
KNAUF Гіпсокартон стіновий вологостійкий 12, 5x1200x3000 мм | 439.82 грн |
KNAUF Гіпсокартон стіновий вологостійкий 12, 5x1200x2000 мм | 276.58 грн |