Фанера у Києві
Фанера – це будівельний матеріал, виготовлений у вигляді листа, що складається з кількох тонких шарів деревини. Кількість шарів фанери майже завжди непарна, це може бути 3, 5, 7, 9 або більше дев'яти шарів і при цьому шпон розміщують симетрично навколо центрального шару, щоб зменшити деформацію під час експлуатації. Шари склеюють по товщині, утворюється так званий шпон. Для того, щоб забезпечити міцність та стабільність форми фанери, зазвичай шпон розташовують симетрично навколо центрального шару. Але є види фанерного листа, які мають чотири шари і при цьому волокна деревини двох центральних шарів йдуть паралельно один до одного, а зовнішні шари спрямовані перпендикулярно до внутрішнього.
Види фанерного листа
Залежно від складу деревини, з якої виготовляють фанеру, її поділяють на такі види:
- березова;
- хвойна;
- комбінована;
- ламінована.
Березова фанера відрізняється міцністю, саме з берези виготовляють водостійкі листи цього матеріалу. Окрім відмінних технічних характеристик березова фанера має естетично привабливий вигляд, що дозволяє використовувати її при оформленні меблів, інтер'єру та екстер'єру.
Хвойна фанера виготовляється з хвойних порід дерев, тому відрізняється легкою вагою, не піддається гниття та зараження грибком, завдяки природному просоченню смолами. Цей матеріал використовують під час виробництва меблів, оскільки він має відмінний зовнішній вигляд.
Комбінована фанера – це фанерна плита, шари шпону якої виготовляють із деревини різних порід. Шари розташовані симетрично до шару, який розташований у центрі. Цю фанеру використовують для обробки приміщень та виробництва меблів.
Ламінована фанера стійка до умов зовнішнього середовища, а також до хімічного. Її використовують для виготовлення корабельної палуби, обшивки фургонів та вагонів, рекламних щитів, для бетонної опалубки.
Переваги фанери
Незважаючи на те, що сучасний ринок насичений різноманітними будівельними матеріалами, які виготовляються на основі деревини – ДСП, ДВП, ОСП, МДФ, фанера є досить затребуваною завдяки наступним перевагам:
- відмінні декоративні якості;
- простота в обробці;
- висока вологостійкість;
- надійність кріплення;
- можливість створення гнутих елементів за рахунок великої гнучкості.
Також фанера відрізняється високою стійкістю до деформації та усадки.
Сорти фанери
Залежно від якості сировини, з якої виготовляють листи фанери, матеріал ділиться на такі сорти:
- сорт I — матеріал цього сорту практично позбавлений дефектів. Допустимі незрослі, частково зрощені сучки не більше трьох штук на квадратний метр. З цього сорту виготовляють ламінований вид фанери;
- сорт II – допустимі незрослі і частково зрощені і сучки, що випадають. Допустимі сучки не більше 6 мм у діаметрі та не більше 10 на квадратний метр. Відкриті дефекти крупним планом вставками зі шпону.
- сорт III – допустимі частково зрощені, незрощені та випадаючі сучки, немає обмежень на кількість великих зрощених сучків, сорт використовують для виготовлення конструкцій, пакувальних засобів;
- сорт IV – фанера з будь-якими дефектами: всі види сучків, червоточини не більше 4 мм у діаметрі. Такий матеріал використовується для виготовлення міцної упаковки.
Крім сортів фанери, листи поділяють на фанеру фк – деревні шари, проклеєні за допомогою карбамідоформальдегідного клейового складу, а також фанера фсф, що складається з фанери + клей зі смолистою основою + фанера. У магазині також є широкий вибір ДВП.
Область застосування
Березові фанерні листи в основному використовують у автомобілебудуванні та будівельній індустрії. Також з березової фанери роблять упаковку та елементи меблів. Хвойні листи фанери широко застосовують для обшивки стін, покрівельного покриття, застосовують як основу під підлогу, при виготовленні перегородок. Також важливо підібрати правильні розміри фанери.
Де купити фанеру
У нашому інтернет-магазині Квадратний метр Ви можете купити фанеру високої якості, а також інші будівельні матеріали. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс нашого магазину будівельних матеріалів, зручні фільтри пошуку, система знижок для постійних клієнтів, оперативна доставка, можливість обрати спосіб оплати та якісний товар із оптових заводських баз за оптимальними цінами – все це робить покупки у нас дуже вигідними.
Фанера ціна в Києві
Фанера | Ціна |
Фанера (сорт ФК 4/4) 1525x1525x10 мм | 856.34 грн |
Фанера (сорт ФК 3/4) 1525x1525x18 мм | 1 367.31 грн |
Фанера (сорт ФК 3/4) 1525x1525x8 мм | 641.15 грн |
Фанера (сорт ФК 3/4) 1525x1525x10 мм | 880.59 грн |
Фанера (сорт ФК 3/4) 1525x1525x4 мм | 343.16 грн |