Мінеральна вата для утеплення у Києві
Мінеральна вата - це один із найпопулярніших матеріалів, який використовується в будівництві. Завдяки своїм тепловим, акустичним, вогнезахисним властивостям та природному походження, у неї останнім часом стає все більше прихильників.
Основні властивості мінеральної вати
Утеплювач мінвата - теплоізоляційний матеріал, виготовлений з натуральної сировини. Вирізняється чудовими технічними параметрами, найважливішими з яких є:
- Низький коефіцієнт теплопровідності (0,031-0,045 Вт/мК) – завдяки цьому мінеральна вата чудово утеплює приміщення.
- Звукоізоляція – мінвата відмінно поглинає шуми, створюючи комфортні умови в будинках та квартирах.
- Вогнестійкість і негорючість – вата мінеральна відноситься до вищого класу негорючості А1. Тому не тільки не спалахує при зіткненні з полум'ям, а й не поширює його. Більше того, під час пожежі вона може навіть утримувати вогонь, створюючи своєрідний бар'єр.
- Паропроникність - ця характеристика робить будівлю, утеплену мінеральною ватою, захищеною від скупчення вологи під утеплювачем, а значить, і від розвитку грибків або плісняви. Для додаткового захисту від вологи утеплювач покривають плівкою гідробар'єру та паробар'єру.
Крім того, мінвата має природну еластичність, високу механічну міцність і термодинамічну стабільність волокна.
Види та виробництво мінеральної вати
На ринку будматеріалів у Києві можна купити мінвату двох видів, які відрізняються технологією виробництва, типом та розташуванням волокон. Обидва мають дуже схожі властивості, технічні параметри і виконують ту саму функцію. Однак під час виробництва цих матеріалів використовуються різні інгредієнти.
- Кам'яна вата - виготовляється з розплавленої при температурі 1400 ° С вулканічної гірської породи (базальту) або доменних шлаків, з додаванням синтетичних смол.
- Скловата – матеріал, отриманий з розплавленого при нижчій температурі 1000 °С кварцового піску та склобою.
В обидва види мінеральної вати додають доломіт, габро і вапняк. Після з'єднання всіх інгредієнтів відбувається процес розшарування, що надає мінваті її незвичайної волокнистої структури.
Область застосування мінеральної вати
Завдяки своїм властивостям минвата застосовується для теплоізоляції підлог, стель, внутрішніх та зовнішніх стін, фундаментних стін, горищ, плоских і похилих дахів, а також для звукоізоляції перегородок та стельового перекриття.
Плити мінеральної вати з кам'яного волокна використовуються у високотемпературних та протипожежних установках як:
- теплоізоляції труб димарів;
- ізоляції камінів та котлів центрального опалення;
- вогнезахисту стінових проходів вентиляційних каналів та для захисту від вогню будівельних конструкцій (балки, перемички).
Утеплювачі зі скловати мають більшу стійкість до вологи, але менш еластичні. В основному вони використовуються для ізоляції:
- промислових трубопроводів;
- резервуарів, повітроводів, теплообмінників;
- сантехнічних установок.
Ізоляція повітроводів вентиляції та кондиціювання повітря може бути виконана з матів з паралельним або перпендикулярним розташуванням волокон (ламельні мати). Кріпиться вата зазвичай на дюбеля або спеціальний клей для минвати.
Розміри та щільність мінеральної вати
Вата для утеплення виготовляється у вигляді плит, рулонів або циліндрів, сформованих за спеціальною технологією пошарового намотування. Через відмінності у щільності та структурі можна використовувати як жорсткі, так і м'які плити.
Мінеральна вата може бути різних розмірів. Мати зі скловати можуть мати максимальну:
- довжину – 11 м;
- ширину 1,2 м;
- товщину 25 см.
У випадку з кам'яною ватою ці величини дещо відрізнятимуться. Максимальні розміри плити з кам'яної вати становлять:
- довжина – 6,25 м;
- ширина – 1 м;
- товщина – 20 див.
Для утеплення покрівлі та дахів застосовують мінеральний наповнювач товщиною 20 см. Можна використовувати мінвату товщиною, наприклад, 15 см та 10 см, просто розташувавши її у два шари один на одного.
У разі зовнішніх стін рекомендується застосовувати мінеральну вату завтовшки 25 см або 20 см. Трохи менша товщина – 10 см або 12 см – використовується для підлоги. Для внутрішніх перегородок може бути достатньо 2-3 см цього тепло- та звукоізоляційного матеріалу.
Найчастіше ізоляційні плити з кам'яної вати важчі за плити зі скловати. Тому їх не рекомендують для скатних дахів, але можна успішно укладати на плоских дахах. Також варто знати, що кам'яна вата відрізняється високою стійкістю до стиснення, тому її можна використовувати там, де вона піддаватиметься значним навантаженням.
Як купити мінеральну вату у Києві?
Ви можете купити оптом і в роздріб мінвату в рулонах або плити в упаковках інші утеплювачі на сайті інтернет-магазину «М2». У каталозі є сортування товарів та зручні фільтри, які допоможуть вибрати потрібний продукт.
Ми пропонуємо широкий асортимент сертифікованих товарів в категорії Мінеральна вата, ціна на які встановлюється виробником. Це дозволяє пропонувати високоякісну продукцію за привабливою вартістю.
Отримати консультацію щодо вибору будматеріалів в інтернет магазині ви можете у Телеграм або телефоном контакт-центру з 9.00-18.00, субота з 9:00-14:00.
Сплатити товар можна різними способами (банківською карткою на сайті, готівкою при отриманні, безготівковий розрахунок за реквізитами). Доставка здійснюється по Києву та Київській області.