Гіпсокартон у Києві
Гіпсокартон або гіпсокартонні листи (ГКЛ) – популярний будівельний матеріал, що складається з гіпсу, з обох боків покритого картоном. Використовується для облицювання стін, зведення перегородок та встановлення підвісних стель. Його поверхня дуже рівна, тому він є ідеальною основою для різних оздоблювальних матеріалів – шпалер, декоративної фарби або керамічної плитки.
Гіпсоволокнисті плити (ГВЛ) є спресованим гіпсом, з додаванням волокон целюлози. На відміну від гіпсокартонних плит, такі листи мають більш високу стійкість до вогню та вологи. Вони набагато важчі, міцніші, але коштують дорожче. ГВЛ плити можна використовувати навіть для зовнішнього фасаду при будівництві каркасних будинків.
Основні властивості та переваги гіпсокартону
Найбільшими перевагами гіпсокартонних листів є:
- мінімум мокрих робіт під час монтажу;
- простість та легкість складання;
- низька вага виробів, що не обтяжує конструкції;
- висока теплоізоляція та звукоізоляція приміщень;
- добра поглинання вологи за рахунок гігроскопічності матеріалу;
- стелі та стіни з гіпсокартону пожежостійкі (негорючі);
- гіпсокартон стіновий при облаштуванні кімнат надає більшу свободу планування – шляхом виділення перегородками окремих зон.
Величезний асортимент ГКЛ дає можливість підібрати їх під конкретне приміщення.Виробники пропонують масу різновидів гіпсокартону, який знаходить своє широке застосування при будівельно-оздоблювальних роботах.
Види гіпсокартонних плит та область застосування
Існує багато видів гіпсокартону різного цільового призначення.
- Стандартні плити типу А (що раніше називалися ГКБ). Використовуються для створення міжкімнатних стін, перегородок, ніш, підвісних стель, конструкцій різного рівня та елементів дизайну. Його можна застосовувати у приміщеннях з вологістю повітря не більше 70%. Характерною рисою виробів є світло-сірий колір картону.
- Плити, марковані символом Н2 (раніше ГКБІ). Їх серцевина просочена водовідштовхувальним засобом, який затримує вбирання вологи. Завдяки цьому гіпсокартон вологостійкий використовується в приміщеннях, де відносна вологість досягає 85% - у кухні, ванній кімнаті, на віконних укосах, для обшивки сантехнічних стояків та труб. Гіпсовий матеріал покритий картоном синього кольору.
- Гіпсокартонні листи типу F (раніше ГКФ). Незамінний для влаштування вентиляції або повітроводу при обшивці камінів, фасадів будівель, котелень. Забезпечує підвищений протипожежний захист. Вогнестійкий гіпсокартон містить у своїй серцевині антипірени, що перешкоджають займанню. Картон має червоний колір.
- Плити класу DF (ГКФІ) – найміцніші, вони поєднують як стійкість до вогню, так і водонепроникні властивості. Матеріал армований скловолокном, а також просочений гідрофобізатором (водовідштовхуючим агентом).Цей вид ГК-листів використовується на горищах, що несуть елементи будівель, для підкладки «плаваючих» підлог, обробки мансардних ванних кімнат, саун і лазень. Картон зеленого кольору з червоним маркуванням.
Крім того, гіпсокартонні листи можуть мати різні типи кромок, форма яких дозволяє адаптувати їх залежно від методу обробки поверхні.
Найпопулярніші розміри гіпсокартону
На ринку доступні гіпсокартонні листи різних розмірів. Найчастіше вони мають стандартні параметри:
- ширина – 600 мм та 1200 мм;
- довжина – 1500-3000 мм;
- товщина – від 6,5 до 18 мм.
Дошки більшого розміру вибирають, коли потрібно покрити велику поверхню, а плити менших розмірів підходять для невеликих приміщень, щоб уникнути їх частого різання.
Товщина 6,5 мм переважно використовується для арочних конструкцій. При обробці стін («суха» штукатурка) краще брати листи завтовшки 9,5 мм. Для зведення підвісних стель та стінових перегородок підходить матеріал 12,5 мм завтовшки. Якщо ви хочете отримати більш високі акустичні або протипожежні параметри, варто купити гіпсокартон товщиною 15-20 мм.
Особливості монтажу гіпсокартонних листів
Гіпсокартон, як облицювання, наклеюють на стіни після їхньої належної підготовки. Якщо стіна рівна, дошки можна монтувати прямо на неї. Достатньо правильно їх вирізати, а потім приклеїти до підкладки. Також слід вибрати якісний клей для ГКЛ, на який укладатимуться листи.
У разі стелі застосовуються плити для створення підвісної конструкції. Гіпсокартон стельовий дозволить приховати нерівності та зменшити висоту стелі, а також сховати дроти освітлення. Гіпсокартонні листи монтую на каркас із металевих профілів.
Як купити оптом чи в роздріб гіпсокартон у Києві?
Замовити плити із гіпсокартону можна на сайті інтернет-магазину «М2». У каталозі є зручні фільтри та сортування товарів, які допоможуть підібрати потрібний продукт, а також ціни на будматеріали нижчі в середньому по області.
Отримати консультацію щодо вибору матеріалу ви можете у Телеграм або за вказаним номером телефону контакт-центру з 9.00-18.00 (субота з 9:00-14:00). Ми пропонуємо різні варіанти оплати (банківською карткою, готівкою при отриманні, безготівковий розрахунок).
Ми маємо найнижчу вартість гіпсокартону, оскільки будівельний магазин «Квадратний метр» співпрацює безпосередньо з виробниками. Доставка по місту Київ та Київській області.
Гіпсокартон ціна в Києві
Гіпсокартон | Ціна |
Siniat Nida Expert Гіпсокартон стіновий 12, 5x1200x2600 мм | 405.20 грн |
KNAUF Гіпсокартон стіновий вологостійкий 12, 5x1200x2500 мм | 362.30 грн |
Siniat PLATO Гіпсокартон стельовий 9, 5x1200x2000 мм | 655.83 грн |
Siniat Nida Water Гіпсокартон стіновий вологостійкий 12, 5x1200x2000 мм | 320.24 грн |
KNAUF Гіпсокартон стельовий 9, 5x1200x2500 мм | 297.00 грн |